СУТЬ СПОРУ:
Наш клієнт ввіз до України маринований імбир.
Досвідчений митний брокер, декларуючи товар, подав всі необхідні документи, в яких чітко вказано ціну імбиру.
Одеська митниця не погодилась з ціною та прийняла рішення про коригування митної вартості товару. Внаслідок цього клієнт переплатив 122 200 грн. митних платежів.
Важливо:
За думкою митного органу, коригування митної вартості товару або перекваліфікація коду товару за УКТ ЗЕД може призвести до відповідальності директора підприємства.
Проте, в практиці Верховного Суду України, зокрема, у Постанові від 18.03.2021 р. у справі № 760/14721/16-а, вказується, що: сам по собі факт неправильного зазначення коду товару відповідно до УКТ ЗЕД не є складом правопорушення згідно зі статтею 485 МК України.
ЩО БУЛО ЗРОБЛЕНО:
Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» оскаржили рішення про коригування митної вартості товару та картку відмови.
Метою було довести, що митну вартість товару завищили безпідставно. Для цього ми використали низку доказів.
Основними стали: рахунок-фактура (інвойс), виписка з бухгалтерської документації, платіжне доручення в іноземній валюті, прайс-лист, калькуляція виробництва, експертний висновок та експортна декларація КНР.
Представник Одеської митниці доказів на обґрунтування завищеної вартості надати не зміг, а відомості баз даних Держмитслужби України без підтвердження їх документами не стали вагомим аргументом.
РЕЗУЛЬТАТ:
Оцінивши наявні у справі докази, суд ухвалив рішення на користь клієнта. Ще й стягнув витрати на гонорар адвокатів.
Над проектом працювали адвокати з митних справ АО «Юріс Феррум»: Гніздовська Надія, Гніздовська Ганна та Киреєва Наталія.