Митне право

Митне право

Митні спори виникають через різні нюанси оформлення документації, невідповідність митних декларацій фактичному вмісту товарів, а також через різні тлумачення законодавства.

Тому митний адвокат змушений маневрувати між національним законодавством (наприклад, Митним кодексом України) та міжнародними нормами торгівлі (наприклад, правилами Світової організації торгівлі), адже саме вони визначають правила переміщення товарів через кордон.

Митне право

Митні органи мають значний рівень влади, який вони зазвичай використовують на повну, особливо при митних перевірках. 

Ми можемо пригадати безліч справ, пов'язаних з незаконними коригуванням митної вартості товару, застосуванням невірних митних ставок при визначенні коду УКТ ЗЕД, незаконним вилученням товару. 

І це часто призводить до накладення величезних штрафів на митних брокерів та переміщення товарів на невідомі платні митні склади.

 

Як адвокат з митних справ може допомогти бізнесу уникнути проблем. 

Найкращий варіант - запобігти виникненню митних спорів, звернувшись за правовою допомогою зазделегідь.

Як показує практика, для бізнеса ефективними є наступні юридичні послуги у митних справах:

 • консультації з податкових та митних питань;
 • перевірка контрагентів та їх аналіз для уникнення митних складнощів;
 • юридичний аналіз договорів і контрактів для запобігання питанням у митних органах;
 • юридичний супровід зовнішньоекономічної діяльності;
 • допомога у розумінні митних процедур та роботи конкретних митних органів;
 • перевірка митного брокера, з яким працює ваш бізнес.

Але ми розуміємо, що ідеальних варіантів майже не буває, тому митних адвокатів шукають вже після того, як виник спір.

Існують ефективні шляхи вирішення митних спорів для бізнесу:

 • досудове оскарження дій або бездіяльності митних органів. Це звернення зі скаргою вищестоящому органу митної служби, щоб вирішити спір;
 • судове оскарження рішень митних органів, де ефективний захист прав бізнесу може забезпечити досвідчений митний адвокат;
 • звернення до Ради бізнес-омбудсмена для запобігання подібним митним спорам у майбутньому.

 

Переваги співпраці з нашими адвокатами у митних справах: 

Протягом останніх шести років ми успішно захищаємо права митних брокерів, підприємств і громадян у відносинах з митними органами.

Наша експертиза охоплює вирішення проблем у таких сферах, як: 

 • Оскарження рішень митних органів стосовно вартості товарів та встановлення інших кодів товарів;
 • Представництво в справах про адміністративні правопорушення, складених на декларантів та/або брокерів;
 • Розробка, внесення змін і аналіз міжнародних контрактів та договорів;
 • Супровід процесу перекладу документів, пошуку митного брокера та перевізника;
 • Захист інтересів клієнтів у суді щодо порушень митних правил;
 • Повернення конфіскованого товару, транспортних засобів та грошей;
 • Оцінка та збір відомостей про дії митників, які вчинили неправомірні дії.

На нашому веб-сайті ми регулярно публікуємо переможні справи наших клієнтів, де ми розкриваємо ключові аспекти захисту їхніх інтересів у митних справах та міжнародній торгівлі.

Ми ведемо блог, де публікуємо статті про актуальні зміни у митному законодавстві та ділимося нашими думками про те, як вирішувати прогалини між практикою та існуючим законодавством.

Форми оплати:

Первинна консультація.

Ми ретельно проаналізуємо вашу ситуацію, документи та визначимо оптимальний шлях вирішення проблеми. Після цього надамо вам чітку оцінку вартості послуг та складемо кошторис. Виберіть один із двох варіантів оплати: фіксовану ціну або погодинну ставку.

Гнучкість оплати.

Наші тарифи залежать від обсягу робіт, тому Ви можете коригувати їх відповідно до вашого бюджету. Ми пропонуємо систему авансування та розподіл платежів на конкретні етапи. Ви завжди будете в курсі, коли наступний етап та скільки він коштує.

Контроль над витратами. 

У нас немає прихованих платежів або неприємних сюрпризів. Ви оплачуєте лише за роботу, яка була фактично виконана. Наші митні адвокати гарантують прозорість та можливість забезпечити контроль над вашими витратами у будь-який час, не переплачуючи за невиконані послуги.

Отримати консультацію

Зверніться до наших адвокатів, щоб забезпечити оптимальне рішення вашої справи.

Документи
Або ви можете написати самостійно:
Наш досвід:

Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистили інтереси клієнта у справі про оскарження незаконного коригування митної вартості товару

Поставлена задача:

Минулого року до нас звернувся імпортер, який привозив філе тунця вартістю трохи більше 3 доларів США за кілограм.

Однак Одеська митниця не погодилася з цією оцінкою та встановила вартість у 6,3 долара США, прийнявши рішення про коригування митної вартості товару.

Це призвело до переплати нашим клієнтом митних платежів у сумі 187 600 гривень.

Результат:

Наша команда адвокатів з митних справ довела у суді незаконності рішення про коригування митної вартості товару, що дозволило вирішити спір на користь нашого клієнта. 

Одеський Окружний адміністративний суд прийняв наші аргументи та задовольнив позов, а також стягнув витрати на правову допомогу

Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистили права одеської митної брокерки та оскаржили протокол про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України.

Поставлена задача:

Наприкінці 2021 року до нас звернулася митна брокерка, у відношенні якої було складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Їй загрожував штраф у розмірі майже 1 мільйон гривень та конфіскація товару на таку ж суму. 

Одеська митниця стверджувала, що до України було завезено вогнегасники, а не запчастини до них (як це було насправді), а тому клієнтка неправильно визначила код товару

Незважаючи на те, що раніше неодноразово декларувалися аналогічні запчастини, і жодних претензій не було, цього разу митниця склала протокол та вилучила товар.

Результат:

Рішення суду першої інстанції вдалося отримати за декілька днів до початку повномасштабної війни, а відповідь на апеляційну скаргу Одеської митниці ми вже писали, коли лунали сирени. Навіть у період активних військових дій нам вдалося успішно захистити права клієнтки.

Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистили інтереси клієнта у справі про оскарження незаконного коригування митної вартості товару

Поставлена задача:

Наш клієнт придбав смажені пресовані водорості та норі. 

Митний брокер, який діяв від імені клієнта, подав декларацію до Одеської митниці для розмитнення товару. У декларації була визначена митна вартість товару за основним методом - ціною договору (контракту). 

Проте Одеська митниця не погодилась із заявленою митною вартістю товару та прийняла рішення про коригування його митної вартості. Внаслідок цього клієнт переплатив митні платежі у сумі 324 139,17 гривень.

Результат:

Оцінивши наявні у справі докази, адміністративний суд скасував рішення Одеської митниці як відокремленого підрозділу Державної митної служби України про коригування митної вартості товару та картку відмови в прийнятті митної декларації.

Додатковим рішенням суду з митного органу були стягненні судові витрати та витрати на правову допомогу.

Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистило інтереси клієнта у справі про оскарження незаконного коригування митної вартості товару

Поставлена задача:

Наш клієнт ввіз до України маринований імбир. Досвідчений митний брокер, декларуючи товар, подав всі необхідні документи, в яких чітко вказано ціну імбиру. 

Одеська митниця не погодилась з ціною та прийняла рішення про коригування митної вартості товару. 

Результат:

Оцінивши наявні у справі докази, суд ухвалив рішення на користь клієнта. Ще й стягнув витрати на гонорар адвокатів.

Митні адвокати АО "Юріс Феррум" скасували у суді рішення митного органу про визначення коду товару та картки відмови

Поставлена задача

До нас звернувся представник підприємства, права якого порушила Одеська митниця.

Результат:

Суд задовольнив позов, стягнув з митниці судовий збір та витрати на гонорар адвокатів.

Допомога адвоката у митних спорах

У нас працюють адвокати, які спеціалізуються на вирішенні митних спорів. 

Ми надаємо правову допомогу у митних справах, захищаємо митних брокерів, оскаржуємо постанови про адміністративну відповідальність та рішення митниці. Наприклад, що робити при коригуванні митної вартості товару, коли виникає спір щодо визначення коду товару, як повернути надмірно сплачені платежі.