Customs law

Customs law
Forms of payment:

Первинна консультація.

Ми ретельно проаналізуємо вашу ситуацію, документи та визначимо оптимальний шлях вирішення проблеми. Після цього надамо вам чітку оцінку вартості послуг та складемо кошторис. Виберіть один із двох варіантів оплати: фіксовану ціну або погодинну ставку.

Гнучкість оплати.

Наші тарифи залежать від обсягу робіт, тому Ви можете коригувати їх відповідно до вашого бюджету. Ми пропонуємо систему авансування та розподіл платежів на конкретні етапи. Ви завжди будете в курсі, коли наступний етап та скільки він коштує.

Контроль над витратами. 

У нас немає прихованих платежів або неприємних сюрпризів. Ви оплачуєте лише за роботу, яка була фактично виконана. Наші митні адвокати гарантують прозорість та можливість забезпечити контроль над вашими витратами у будь-який час, не переплачуючи за невиконані послуги.

Get a consultation

Always ready to provide you with the necessary qualified assistance and consultation to achieve the best solution.

Документи
Or you can write your own:
Our experience:

Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистили інтереси клієнта у справі про оскарження незаконного коригування митної вартості товару

Поставлена задача:

Минулого року до нас звернувся імпортер, який привозив філе тунця вартістю трохи більше 3 доларів США за кілограм.

Однак Одеська митниця не погодилася з цією оцінкою та встановила вартість у 6,3 долара США, прийнявши рішення про коригування митної вартості товару.

Це призвело до переплати нашим клієнтом митних платежів у сумі 187 600 гривень.

Результат:

Наша команда адвокатів з митних справ довела у суді незаконності рішення про коригування митної вартості товару, що дозволило вирішити спір на користь нашого клієнта. 

Одеський Окружний адміністративний суд прийняв наші аргументи та задовольнив позов, а також стягнув витрати на правову допомогу

Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистили права одеської митної брокерки та оскаржили протокол про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України.

Поставлена задача:

Наприкінці 2021 року до нас звернулася митна брокерка, у відношенні якої було складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Їй загрожував штраф у розмірі майже 1 мільйон гривень та конфіскація товару на таку ж суму. 

Одеська митниця стверджувала, що до України було завезено вогнегасники, а не запчастини до них (як це було насправді), а тому клієнтка неправильно визначила код товару

Незважаючи на те, що раніше неодноразово декларувалися аналогічні запчастини, і жодних претензій не було, цього разу митниця склала протокол та вилучила товар.

Результат:

Рішення суду першої інстанції вдалося отримати за декілька днів до початку повномасштабної війни, а відповідь на апеляційну скаргу Одеської митниці ми вже писали, коли лунали сирени. Навіть у період активних військових дій нам вдалося успішно захистити права клієнтки.

Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистили інтереси клієнта у справі про оскарження незаконного коригування митної вартості товару

Поставлена задача:

Наш клієнт придбав смажені пресовані водорості та норі. 

Митний брокер, який діяв від імені клієнта, подав декларацію до Одеської митниці для розмитнення товару. У декларації була визначена митна вартість товару за основним методом - ціною договору (контракту). 

Проте Одеська митниця не погодилась із заявленою митною вартістю товару та прийняла рішення про коригування його митної вартості. Внаслідок цього клієнт переплатив митні платежі у сумі 324 139,17 гривень.

Результат:

Оцінивши наявні у справі докази, адміністративний суд скасував рішення Одеської митниці як відокремленого підрозділу Державної митної служби України про коригування митної вартості товару та картку відмови в прийнятті митної декларації.

Додатковим рішенням суду з митного органу були стягненні судові витрати та витрати на правову допомогу.

Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистило інтереси клієнта у справі про оскарження незаконного коригування митної вартості товару

Поставлена задача:

Наш клієнт ввіз до України маринований імбир. Досвідчений митний брокер, декларуючи товар, подав всі необхідні документи, в яких чітко вказано ціну імбиру. 

Одеська митниця не погодилась з ціною та прийняла рішення про коригування митної вартості товару. 

Результат:

Оцінивши наявні у справі докази, суд ухвалив рішення на користь клієнта. Ще й стягнув витрати на гонорар адвокатів.

Represented a client in a case related to a real estate financial fraud scheme.

The task is set

Protect the client's interests, prove innocence, and restore financial stability.

Achieved results

The client was acquitted, and the court imposed damages on the accuser

FAQ:
 Часті запитання: митне право

Що таке митний спір?

Що таке митний спір?

Митний спір — це розбіжності, що виникають між особою та митними органами з приводу правомірності дій, рішень чи бездіяльності митних органів або їх посадових осіб під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Як вирішуються митні спори?

Як вирішуються митні спори?

Згідно з Митним кодексом України, питання вирішення митних спорів регулюються статтею 25, яка передбачає, що рішення, дії або бездіяльність митних органів можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Які варіанти вирішення митного спору?

Які варіанти вирішення митного спору?

Існують три варіанта його вирішення: 

досудове оскарження дій або бездіяльності митних органів. Це звернення зі скаргою вищестоящому органу митної служби, щоб вирішити спір;

судове оскарження рішень митних органів, де ефективний захист прав бізнесу може забезпечити досвідчений митний адвокат; 

звернення до Ради бізнес-омбудсмена для запобігання подібним митним спорам у майбутньому.

Чим митний адвокат може допомогти бізнесу?

Чим митний адвокат може допомогти бізнесу?

Найкращий варіант - запобігти виникненню митних спорів, звернувшись за правовою допомогою заздалегідь. 

Вважаємо, що для бізнеса ефективними будуть такі юридичні послуги у митних справах:

  • консультації з податкових та митних питань; 
  • перевірка контрагентів та їх аналіз для уникнення митних складнощів;
  • ридичний аналіз договорів і контрактів для запобігання питанням у митних органах;
  • юридичний супровід зовнішньоекономічної діяльності;
  • допомога у розумінні митних процедур та роботи конкретних митних органів; 
  • перевірка митного брокера, з яким працює бізнес.

Як завершується митний режим транзиту відповідно до законодавства?

Як завершується митний режим транзиту відповідно до законодавства?

Митний режим транзиту завершується вивезенням товарів за межі митної території України. Щоб завершити митний транзит, особа, відповідальна за дотримання вимог митного режиму, має подати товари до митного органу призначення до закінчення встановленого строку.

Який документ є дійсним способом підтвердження країни походження товару?

Який документ є дійсним способом підтвердження країни походження товару?

Статтею 43 Митного кодексу України передбачено, що документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару або засвідчена декларація про походження товару, або декларація про походження товару або сертифікат про регіональне найменування товару.

Чи мають митні органи право самостійно класифікувати товар?

Чи мають митні органи право самостійно класифікувати товар?

Так, митні органи мають право самостійно класифікувати товар у разі виявлення порушень правил класифікації.

Коли митний орган має право витребувати додаткові документи для підтвердження задекларованої митної вартості товару?

Коли митний орган має право витребувати додаткові документи для підтвердження задекларованої митної вартості товару?

Верховний Суд у Постанові від 13.10.2021 р. у справі № 804/15600/15 наголосив, що витребування додаткових документів на підтвердження задекларованої митної вартості може мати місце тільки у разі наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей. Ці сумніви можуть виникати через неповноту поданих документів, невідповідність характеристик товарів, зазначених у документах, митному огляду цих товарів, або через різницю між заявленою митною вартістю товарів та митною вартістю ідентичних або подібних товарів, митне оформлення яких уже здійснено.