СУТЬ СПОРУ:
Наприкінці 2021 року до нас звернулася митна брокерка, у відношенні якої було складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Їй загрожував штраф у розмірі майже 1 мільйон гривень та конфіскація товару на таку ж суму.
Одеська митниця стверджувала, що до України було завезено вогнегасники, а не запчастини до них (як це було насправді), а тому клієнтка неправильно визначила код товару.
Незважаючи на те, що раніше неодноразово декларувалися аналогічні запчастини, і жодних претензій не було, цього разу митниця склала протокол та вилучила товар.
Важливо:
Класифікацію товарів за УКТ ЗЕД здійснює особа, яка подає митну декларацію. У свою чергу, орган доходів і зборів здійснює контроль за такою класифікацією і може самостійно визначити код задекларованого товару лише в тому разі, коли виявить порушення правил класифікації з боку декларанта.
ЩО БУЛО ЗРОБЛЕНО:
Митні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» довели відсутність у діях митної брокерки складу адміністративного правопорушення.
НАШІ АРГУМЕНТИ:
Дві судові інстанції прискіпливо слухали наші аргументи та заперечення опонентів. Підозрюємо, що наприкінці ми з темою вогнегасників дістали всіх.
На підтвердження законності дій клієнтки наші адвокати з митних справ надали до суду:
- товаросупровідні документи;
- контракт зі специфікаціями;
- експортну декларацію;
- цінові довідки та прайс-листи;
- платіжні доручення.
У всіх цих документах було чітко прописано, що товаром є саме запчастини до вогнегасників. Додатковими доказами стали експертні висновки регіональної торгово-промислової палати.
Клієнтка визначила опис та код товару чітко у відповідності до товаросупровідних документів, що виключає її вину.
Наші митні адвокати успішно довели, що жодної шкоди завдано не було, що стало додатковим аргументом на користь нашої клієнтки. Під час судового засідання ми ефективно продемонстрували, що з ввезених запчастин неможливо зібрати цілий вогнегасник.
РЕЗУЛЬТАТ:
Рішення суду першої інстанції вдалося отримати за декілька днів до початку повномасштабної війни, а відповідь на апеляційну скаргу Одеської митниці ми вже писали, коли лунали сирени. Навіть у період активних військових дій нам вдалося успішно захистити права клієнтки.
Над проектом працювали адвокати з митних спорів АО «Юріс Феррум»: Гніздовська Надія, Гніздовська Ганна, Киреєва Наталія та секретар, Гнатенко Людмила.