АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистило права спортсменки у допінговій справі

АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистило права спортсменки у допінговій справі

У грудні минулого року до нас звернулася польська спортсменка, яка отримала повідомлення від Міжнародної федерації плавання (FINA) про те, що ще у лютому пропустила допінг-тест.

захистило права спортсменки у допінговій справі

СУТЬ СПОРУ:

Наша клієнтка постійно проживала у Варшаві, а в лютому минулого року вирішила відвідати родичів у Кракові. В цей час до неї додому прийшов офіцер допінг-контролю. Йому ніхто не відчинив, тому він подзвонив спортсменці. 

Спортсменка повідомила, що знаходиться в Кракові, а вся необхідна інформація внесена до ADAMS. Але допінг-офіцер наполягав, що у системі ADAMS була вказана адреса у Варшаві. 

Майже через 10 місяців після цього спортсменка отримала повідомлення про пропуск тесту.

Важливо:

Спортсмени-професіонали мають бути доступні для проходження допінг-контролю кожного дня. Для цього спортсмени повідомляють своє місцезнаходження за допомогою системи ADAMS. 

У системі вказується часовий проміжок тривалістю в 1 годину протягом кожного дня, коли спортсмен гарантовано знаходиться за певною адресою. Якщо протягом цього проміжку офіцер допінг-контролю не знайде спортсмена, йому записується пропущений тест. 

Три пропущених тести протягом 12 місяців вважаються порушенням, за яке передбачено відсторонення строком до 2 років.

ЩО БУЛО ЗРОБЛЕНО:

Спортивні адвокати АО «ЮРІС ФЕРРУМ» допомогли спортсменці підготувати письмові пояснення та зібрати докази відсутності порушення.

НАШІ АРГУМЕНТИ:

  • в день проведення допінг-тесту спортсменка була в Кракові, а не вдома в Варшаві, куди прибув офіцер допінг-контролю; - спортсменка внесла інформацію про місце її перебування в Кракові до ADAMS;
  • інформацію до ADAMS було внесено до початку часового проміжку, протягом якого спортсменка обов’язково має бути доступна за певною адресою;
  • FINA пропустила 14-денний строк повідомлення спортсменки про пропущений тест. Доказами були квитки на автобус, скріншоти дзвінків та системи ADAMS, свідчення сусідів.

РЕЗУЛЬТАТ:

FINA вирішила не записувати проти спортсменки пропущений допінг-тест. 

Над проектом працювали адвокати зі спортивного права АО «ЮРІС ФЕРРУМ»: Гніздовська Ганна, Киреєва Наталія та секретар, Гнатенко Людмила.