АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистило українську спортсменку у допінговому спорі

АО «ЮРІС ФЕРРУМ» захистило українську спортсменку у допінговому спорі

Наприкінці 2019 року до АО "Юрис Феррум" звернулася українська синхроністка, в допінг-пробі якої було виявлено заборонений фуросемід. 

За порушення антидопінгових правил спортсменці загрожувала 4-річна дискваліфікація.

Спортивні адвокати

СУТЬ СПОРУ:

У 2019 році Міжнародне агентство тестування (ITA), яке діяло від імені FINA, провело позазмагальний допінг-контроль нашої клієнтки (української плавчині). Тестування спортсменки виявило позитивний результат на речовину Фуросемід (клас S.5 Діуретик та маскувальний агент).

За порушення антидопінгових правил спортсменці загрожувала 4-річна дискваліфікація.

Важливо:

Для зниження строку дискваліфікації треба вказати причину позитивного результату аналізу. Якщо цього не зробити, автоматично вважається, що спортсмен використовував допінг, щоб вплинути на результати. 

Спочатку потрібно визначити, в чому містилася заборонена речовина: таблетках, харчовій добавці, напої тощо. Бажано, щоб у спортсмена залишилися упаковка, чек про покупку, залишки самого продукту. 

Після цього потрібно пояснити, чому спортсмен прийняв продукт, що містить заборонену речовину. Тут все залежить від конкретної ситуації.

ЩО БУЛО ЗРОБЛЕНО:

Спортивний адвокат АО «ЮРІС ФЕРРУМ» довів, що спортсменка не приймала допінг навмисно. 

Для цього ми: 

  • ретельно вивчили Правила допінг-контролю FINA та світову практику; 
  • довели, що заборонена речовина потрапила в організм спортсменки ненавмисно; 
  • спортсменка погодилась на добровільне відсторонення.

НАШІ АРГУМЕНТИ:

  • молодий вік та досвід. Ми зазначили, що молодий вік спортсменки та відносна недосвідченість у таких ситуаціях могли вплинути на її помилки у заповненні форми.
  • заповнення форми допінг-контролю. Ми акцентували увагу на тому, що спортсменка не зазначила медикаменти, які їй дали в лікарні, у формі допінг-контролю, хоча отримала їх за день до тесту. Проте вона включила інші добавки та вітаміни, які приймала. Це може свідчити про те, що вона не мала наміру приховувати прийом будь-яких речовин, а просто зробила помилку через стрес або недостатню увагу.
  • шлях потрапляння. Заборонена речовина містилася у препараті, який був призначений спортсменці під час лікування. Лікування було екстрене та невідкладне.

РЕЗУЛЬТАТ:

Дискваліфікація скорочена з 4 років до 4 місяців. Наша клієнтка повернулся до тренувань та знову бере участь у змаганнях.

Над проектом працювали адвокати зі спортивного права АО «ЮРІС ФЕРРУМ»: Гніздовська Ганна та секретар, Гнатенко Людмила.