Захистили інтереси клієнта у справі про оскарження коригування митної вартості товару

Захистили інтереси клієнта у справі про оскарження коригування митної вартості товару

Продовжуємо успішно захищати інтереси клієнтів у митних спорах. 

захистило клієнта від порушень з боку Одеської митниці

СУТЬ СПОРУ:

Наш клієнт придбав смажені пресовані водорості та норі. 

Митний брокер, який діяв від імені клієнта, подав декларацію до Одеської митниці для розмитнення товару. У декларації була визначена митна вартість товару за основним методом - ціною договору (контракту). 

Вартість пресованих водоростей та норі була вказана з урахуванням вартості митного оформлення, фітосанітарного сертифікату, експортної декларації, сертифіката якості заводу виробника, тари та пакування з транспортними та страховими витратами. 

Проте Одеська митниця не погодилась із заявленою митною вартістю товару та прийняла рішення про коригування його митної вартості. Внаслідок цього клієнт переплатив митні платежі у сумі 324 139,17 гривень.

Важливо:

Рішення про коригування митної вартості товару не може базуватися лише на інформації ЄАІС ДФС України, оскільки порядок її формування, ведення, отримання інформації, а також порядок використання її даних суб’єктами господарських відносин під час здійснення ними зовнішньоекономічної діяльності МК України не передбачено (постанова Верховного Суду від 04.09.2018 у справі № 818/1186/17).

ЩО БУЛО ЗРОБЛЕНО:

Адвокати по митним спорам АО «ЮРІС ФЕРРУМ» оскаржили рішення про коригування митної вартості товару та картку відмови до Одеського окружного адміністративного суду.

Метою було довести, що митну вартість товару завищили безпідставно.

Наші аргументи:

  • декларантом було надано до митного оформлення повний пакет документів, який згідно зі ст.ст. 52-53 МК України підтверджує правильність визначення заявленої вартості товару; 
  • декларантом було додатково надано всі витребувані митним органом документи, а саме: виписку з бухгалтерської документації та каталоги, специфікації фірми-виробника товару; 
  • у наданих документах відсутні будь-які розбіжності, які необхідно було б спростувати; на їх підставі можна чітко та однозначно визначити митну вартість товару; 
  • у оскаржуваному рішенні в порушення вимог ст. 55 МК України не обґрунтовані належним чином причини, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано.

РЕЗУЛЬТАТ:

Оцінивши наявні у справі докази, адміністративний суд скасував рішення Одеської митниці як відокремленого підрозділу Державної митної служби України про коригування митної вартості товару та картку відмови в прийнятті митної декларації. 

Додатковим рішенням суду з митного органу були стягненні судові витрати та витрати на правову допомогу.

Над проектом працювали митні адвокати та юристи АО "Юріс Феррум": Гніздовська Надія, Гніздовська Ганна та Степанова Дар’я.