Про проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану» № 9456 останні два місяці пишуть усі митні адвокати.
Незважаючи на назву, він стосується не лише питань оформлення біометану, а, фактично, скасовує існуючий мораторій на митні перевірки.
Нагадаємо, що до 1 травня 2024 року діяли норми, згідно яких документальні перевірки дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, зокрема щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, під час воєнного стану не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.
Ми пропонуємо вам ознайомитися з ключовими моментами законопроекту № 9456 та оцінити, які зміни він приносить для бізнесу.
Що змінюється:
Відновлення митних перевірок:
З 1 травня 2024 року митні органи зможуть проводити планові та позапланові перевірки, зустрічні звірки.
Продовження незавершених перевірок:
Перевірки, які розпочалися до 24.02.2022 року, але не були завершені, можуть бути продовжені.
Надання результатів перевірок:
Митні органи мають право протягом 60 днів з дня набрання чинності законопроектом надіслати акти (довідки) про результати перевірок, заперечення до актів перевірок, податкові повідомлення-рішення, вручення яких не було завершено до 24.02.2022 року.
Умови проведення перевірок:
Перевірки можуть бути розпочаті лише за наявності безпечних умов для їх проведення, включаючи безпечний доступ до документів, допуск до приміщень підприємств, проведення інвентаризацій, відбору проб/зразків товарів тощо.
Підприємства, які підлягають перевіркам:
До квартальних планів-графіків документальних планових виїзних перевірок митного органу в 2024 році можуть бути включені:
- підприємства, які імпортують підакцизні товари та товари, подібні до тих, щодо яких застосовуються особливі види мита;
- підприємства, які експортують товари, на які законом встановлено вивізне мито;
- підприємства, які оформили митні декларації із звільненням від сплати митних платежів, використанням пільг, розстроченням сплати митних платежів;
- підприємства, щодо яких наявна інформація про декларування складових митної вартості не в повному обсязі;
- підприємства, щодо яких наявна інформація про порушення правил класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД;
- підприємства, щодо яких наявна інформація щодо недостовірного декларування країни походження, що впливає на надходження митних платежів до бюджету.
Оприлюднення планів перевірок:
Квартальні плани-графіки документальних планових виїзних перевірок митного органу будуть оприлюднюватися на офіційному веб-сайті Держмитслужби України. Крім того, митні органи зможуть використовувати матеріали, що накопичені ними протягом воєнного стану, для планування перевірок.
Мораторій на перевірки:
Тимчасово, з 1 травня 2024 року, не будуть проводитися перевірки:
- щодо компаній, які ввезли в Україну товари, визнані гуманітарною допомогою;
- щодо компаній, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться активні бойові дії.
Важливо:
Ця новина не є юридичною консультацією. Якщо у вас виникнуть будь-які питання, будь ласка, звертайтеся до нашого митного адвоката в Одесі.