АО «ЮРІС ФЕРРУМ» стягнуло у судовому порядку на користь клієнта грошові кошти

АО «ЮРІС ФЕРРУМ» стягнуло у судовому порядку на користь клієнта грошові кошти

Адвокати з нерухомості АО «Юріс Феррум» стягнули на користь клієнта грошові кошти у судовому порядку.

Майже два роки тому до нас звернувся клієнт. Йому не повернули аванс за квартиру та гроші, які агентство отримало на «зберігання». 

Договори, підписані клієнтом, його ніяким чином не захищали, навпаки, містили окремі пункти, за якими він міг втратити суттєву грошову суму.

стягнуло у судовому порядку на користь клієнта грошові кошти

СУТЬ СПОРУ:

Клієнт вирішив купити елітну квартиру. Звернувся до агентства нерухомості. Йому знайшли нібито підходящий варіант та запропонували підписати Договір про наміри укласти договір купівлі-продажу. 

Клієнт погодився, передав продавцеві аванс і ще досить значну суму – агентству нерухомості. 

Після цього виявилось, що документи на квартиру не в порядку. Із-за цього укласти угоду було не можливо, тому клієнт попросив повернути гроші. 

Продавець вирішив залишити собі гроші як завдаток. Він наполягав, що документи на квартиру – ідеальні, а нотаріус клієнта щось вигадує. 

Представники агентства нерухомості зробили вигляд, що їх це питання не стосується і ніякі гроші вони не бачили. А потім просто зникли.

ВАЖЛИВО:

Радимо обов’язково перевіряти документи на об’єкти нерухомості до того, як передавати аванс, а не після. А ще краще – за участі адвоката.

ЩО БУЛО ЗРОБЛЕНО:

Адвокати з нерухомості АО «ЮРІС ФЕРРУМ» підготували та подали до суду позовну заяву про стягнення з продавця та агентства нерухомості грошових коштів.

НАШІ АРГУМЕНТИ:

  • аванс не є завдатком, якщо між сторонами не укладено письмовий договір про завдаток для забезпечення виконання вже існуючого основного зобов’язання;
  • аванс, на відміну від завдатку, повертається завжди
  • грошові кошти, передані на зберігання агентству нерухомості, підлягають поверненню як безпідставно набуте майно.

РЕЗУЛЬТАТ:

Суд задовольнив позов та стягнув на користь клієнта передані гроші, судовий збір та гонорар адвоката. 

 

Над проектом працювали адвокати з будівельних спорів АО «Юріс Феррум»: Гніздовська Надія, Гніздовська Ганна, Киреєва Наталія та секретар, Гнатенко Людмила.