Що робити у таких випадках, як діяти у разі втрати документів і які шляхи вирішення пропонує чинне законодавство?
У статті ми аналізуємо чинне законодавство, судову практику та пропонуємо шляхи захисту прав осіб, які стикаються з такими труднощами.
Автори:
📘 Надія Гніздовська – партнерка АО «Юріс Феррум», голова Комітету з питань будівельного права Ради адвокатів Одеської області.
📘 Ганна Гніздовська – керуюча партнерка АО «Юріс Феррум», секретар Комітету з питань будівельного права Ради адвокатів Одеської області.
📘 Анастасія Ахламова – помічниця адвоката АО «Юріс Феррум».
Ключові тези статті:
✔️ В Україні запроваджено нормативно-правові акти для регулювання компенсації за пошкоджене або знищене нерухоме майно (Закон №2923-IX, постанови Кабінету Міністрів).
✔️ Для отримання компенсації заявник має надати правовстановлювальні документи (договір купівлі-продажу, свідоцтво про спадщину тощо). За їх відсутності необхідно здійснити відновлення.
✔️ Основні труднощі: втрата документів через знищення чи окупацію, а також ускладнений доступ до архівів БТІ.
✔️ У разі втрати документів власник може звернутися до суду з позовом про визнання права власності. Судова практика підтверджує можливість відновлення прав через суд (наприклад, справи №217/225/23 та №204/13158/23).
✔️ Необхідно усунути прогалини в законодавстві для забезпечення швидкого та справедливого отримання компенсацій, адаптуючи правові норми до умов війни.
Більше деталей читайте у статті.